• Strajk pracowników oświaty.

• W związku z trwającą akcją protestacyjną pracowników oświaty proszę o pozostawienie młodzieży w domu. Jeśli będzie taka potrzeba i uczeń przyjdzie do szkoły będzie mógł przebywać na świetlicy pod opieką nauczycieli, którzy do strajku nie przystąpili. Proszę na bieżąco śledzić informację w mediach, komunikatach przekazywanych przez dziennik elektroniczny oraz stronę WWW szkoły. Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się do odwołania.

Krzysztof Sosnowski

• Egzamin gimnazjlny odbędzie się zgodnie z planem.

• W 2019 r. egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzany od 10 do 12 kwietnia (środa – piątek), zgodnie z poniższym harmonogramem.

10 kwietnia:

historia i wiedza o społeczeństwie, godz. 9:00 (60 minut)
            język polski, godz. 11:00 (90 minut)

11 kwietnia:

przedmioty przyrodnicze, godz. 9:00 (60 minut)
            matematyka, godz. 11:00 (90 minut)

12 kwietnia:

język obcy nowożytny pp, godz. 9:00 (60 minut)
            Język obcy nowożytny pp, godz. 11:00 (60 minut)

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

• o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym
            • o 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
            • o 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.
          • Brak porozumienia między rządem a nauczycielami

• W związku z brakiem porozumienia ZNP ze stroną rządową od dnia jutrzejszego (8.04.2019 r.) w szkole rozpocznie się bezterminowy strajk. Proszę o pozostawienie młodzieży w domu. Jeśli będzie taka potrzeba i uczeń przyjdzie do szkoły będzie mógł przebywać na świetlicy pod opieką nauczycieli, którzy do strajku nie przystąpią. Proszę na bieżąco śledzić informację w mediach, komunikatach przekazywanych przez dziennik elektroniczny oraz stronę WWW szkoły.

Krzysztof Sosnowski

• Strajk pracowników oświaty

• Szanowni Państwo

W związku z planowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego od dnia 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajkiem pracowników oświaty oraz brakiem na chwilę obecną jednoznacznej informacji proszę o systematyczne sprawdzanie poczty w dzienniku elektronicznym, treści na stronie internetowej gimnazjum (https://gimnazjumsianow.edupage.org/) oraz śledzenie wiadomości prasowych.

W przypadku konieczności odwołania zajęć niezwłocznie poinformuję Państwa oraz młodzież.

Krzysztof Sosnowski - dyrektor szkoły